середу, 3 травня 2017 р.

Об’єднання зусиль громадських організацій з різних регіонів України щодо реабілітації учасників АТО та членів їх родин

 З огляду на ті події, які відбуваються в країни протягом останніх років, на ті зміни, які характерні для нашого суспільства розумієш, що такі поняття, як «толерантність», «людяність», «вдячність» майже втратили своє значення.
Коли ми, як волонтери, намагаємося привернути увагу громади до проблем учасників АТО, сформувати толерантне ставлення до них та членів їх родин, усякими шляхами допомогти тим, хто ризикуючи своїм життям і здоров’ям надав нам і нашим дітям можливості спокійно спати, ходити на роботу, до школи, відвідувати дитячий садочок, навчатися та отримувати професію, а у відповідь чуєш: «Воно вам треба?!», «Вам більш немає чим зайнятися?», «Нас це не цікавить!» – опускаються руки, з’являється відчуття безпорадності, а головне – відсутність підтримки та розуміння.
У реалізації проекту «Точка опори 2» ми об’єдналися  з представниками громадських організацій з інших регіонів України: «Ріка Життя» (Дніпропетровська область), «Закарпаття - Донбас» (Закарпатська область) та зустрілися на навчальному семінарі з проблеми «Реабілітація учасників АТО та членів їх родин»  в           м. Чернігові на базі громадської організації «Центр психолого-соціальної допомоги «Ресурс». Представники нашої організації презентували роботу Центру:  розповіли про власну розробку реабілітаційної програми по психологічному відновленню комбатантів та її досягнення; показали роботу на тренажері «Сухожил» по  відновленню опорно-рухового апарату; розповіли про вплив  флоат-камери на серцево-судинну і нервову системи та психоемоційну сферу; особливості проведення процедури масажу; провели екскурсію в музеї «Незламні», який створений учасниками АТО.
Представники «Ресурсу» поділилися своїм досвідом роботи для впровадження його партнерами в своїх регіонах за напрямками: «Основи роботи на тренажері «Сухожил», «Робота з дітьми, які перебувають у кризових станах (тренінгова програма «Відродження ресурсів»).
 Під час проведення заняття групи підтримки для сімей учасників АТО до нас долучилися представники громадських організацій «Єдина родина Чернігівщини» (Чернігівська область), «Кримська громада» (Чернігівська область). Під час дружньої зустрічі піднімалися наболілі питання стосовно ситуації, яка склалася в Україні. Але усіх об’єднувало одне:  вшанування пам’яті тим, хто своїм життям захищав незалежність країни; допомога нашим захисникам повернутися до нових умов мирного життя. Волонтерам з Дніпра та Ужгороду родина Шанських від «Єдиної родини» показали свої витвори мистецтва та подарували ляльки-мотанки на згадку.
Відбулося підписання меморандумів про співпрацю між «Ресурсом» та громадськими організаціями «Ріка Життя», «Закарпаття - Донбас», що в свою чергу дасть можливість об’єднатися в коаліцію для підвищення впливу не тільки в регіонах, а й в Україні в цілому.
  Після такого спілкування  розумієш, що ми не одні, нас багато таких, кого об’єднує спільна мета. У всіх нас є труднощі, перешкоди, але  вислухавши думку кожного, його досвід та шляхи реалізації задуманого відчуваєш себе єдиним цілим, з’являється бажання діяти, так як віриш у себе, у інших; відчуваєш підтримку. А головне – тільки об’єднавшись разом, підтримуючі тісні зв’язки, щедро обмінюючись своїми досягненнями один з одним ми здатні багато на що!
Значення такої співпраці набагато більше ніж встановлення дружніх зав’язків та надбання нових контактів. Це і  налагодження внутрішньо-національного діалогу, обмін досвідом, який дасть нові напрацювання та розширення напрямків реабілітаційної роботи; удосконалення спільної системи щодо здійснення фізіологічної, психолого-соціальної реабілітації учасників АТО та членів їх родин;  подолання можливих непорозумінь та негативних стереотипів у повсякденному та професійному житті між внутрішньо переміщеними особами, учасниками АТО та місцевими мешканцями;  налагодження співробітництва між регіонами, що опікуються проблемами воїнів АТО.

Керівник проекту «Точка опори 2»                                            Ірина Лісовецька

Немає коментарів:

Дописати коментар