Від 13 до 17 червня 2022 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Третинніковою Людмилою Андріївною, методистом Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області проведено курси підвищення кваліфікації для практичних психологів, соціальних педагогів, педагогічних працівників (класних керівників) ЗЗСО, ЗПО з впровадження профілактичної програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».
У час переходу базової освіти на засади Нової української школи актуальність Програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» здобула особливого значення і це пов’язано з методологією зазначеної програми та оновленням підходів до виховної роботи в Новій українській школі. Вони обидві покликані сформувати сучасну особистість, яка розділяє загальнолюдські цінності та володіє навичками «soft skill».
Навчання за Програмою здійснювалося в форматі онлайн-тренінгу, що дало змогу учасникам не лише опанувати методологічну частину програми, а й взяти активну участь у практичному опрацювання її вправ та спробувати себе у ролі ведучих онлайн-занять. Такий підхід сприяв цілісному опануванню програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».
У співпраці НМЦПССОЧО та ГО «ВГЦ «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в рамках зазначеного вище курсу слухачі мали нагоду пройти додаткове навчання за програмою «Діти та війна: навчання технікам зцілення». Програма була розроблена колективом фахівців міжнародної організації CHILDREN AND WAR FOUNDATION первинно для організації психологічної допомоги дітям в часи війни на території колишньої Югославії. З того часу дана методика застосовувалася також у багатьох інших країнах земної кулі охоплених війною чи іншими подіями з масованим психотравмуючим впливом, зокрема різного роду стихійними лихами. Програма розроблена на основі доказового когнітивно-поведінкового підходу терапії посттравматичних розладів у дітей. Ця методика є швидка у застосуванні, вона залучає як дітей (віком від 8 років), так і батьків, допомагаючи останнім стати надійним джерелом підтримки для дітей у подоланні стресу.
Психологічна служба системи освіти нашої області отримала 46 підготовлених спеціалістів із числа практичних психологів, соціальних педагогів готових працювати за програмою «Діти та війна: навчання технікам зцілення» і допомагати подолати психологічні травми та пережити травматичний досвід воєнних дій.
Сторінки
- Головна сторінка
- Про Центр
- Нормативно-правова база
- Документація працівника ПС
- Інструментарій
- ПРОГРАМИ
- Методичні матеріали
- Семінари/вебінари
- Досвіди
- Психологу ЗДО
- Формування безпечного освітнього середовища
- ПРОФІЛАКТИКА СУЇЦИДАЛЬНИХ СПРОБ
- Репродуктивне здоров*я молоді
- Конкурс "Нові технології у Новій школі"
- Психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час війни
- Психологічна допомога під час війни. Вебінари від ІМЗО
пʼятниця, 17 червня 2022 р.
Програма «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар