14 березня 2019 року працівники обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського взяли участь у конференції «Цілі сталого розвитку та Чернігівщина: локальні рішення глобальних проблем».
Партнерами нинішньої конференції виступили: Програма розвитку ООН, Чернігівська обласна рада та облдержадміністрація, а також Чернігівський національний технологічний університет.
Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, вітаючи присутніх, зробив акцент на особливій важливості цього форуму для нашого регіону. За його словами, обговорення сталого розвитку Сіверщини покликано активізувати роботу та підвищити зацікавленість до співпраці місцевих органів влади, ОТГ, науковців, представників бізнесу та громадськості на шляху реалізації глобальних Цілей сталого розвитку, під які вже розроблено Стратегію розвитку Чернігівської області.
Своє привітання висловила учасникам заходу і директор Департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації Олександра Хомик, яка заодно акцентувала увагу присутніх на Статегічних напрямках сталого розвитку Чернігівської області.У свою чергу, про досвід роботи з розробки та реалізації проектів сталого розвитку в Чернігівському національному технологічному університеті поділився ректор цього відомого в Україні та за кордоном навчально-наукового закладу, професор, доктор економічних наук Сергій Шкарлет.
Привітала учасників форуму і Представник Програми розвитку ООН в Україні Світлана Тімшіна, яка закликала виконавчу та самоврядну влади Чернігівщини, адміністрації ОТГ, місцеві громадські фундації активніше підключатися до розробки різнопланових проектів сталого розвитку. Провели конференцію в чотирьох дискусійних панелях: «Регіональний та місцевий розвиток у фокусі досягнення ЦСР» та «Збереження природних ресурсів навколишнього середовища: виклики та загрози» (1 та 2 панель) - модератор Ніна Подколзіна, регіональний координатор ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку; «ЦСР і громадянське суспільство» (3 панель) – модератор Надія Левицька, кандидат психологічних наук, декан ФСТОР ЧНТУ, керівник ресурсного Центру зі сталого місцевого розвитку громад ЧНТУ; «Освіта, наука, інновації в інтересах ЦСР» - модератор Анна Вербицька, кандидат наук державного управління, доцент кафедри соціальної роботи ЧНТУ.
Довідково. «Цілі сталого розвитку» (ЦСР, відомі також як Глобальні цілі) — ключові напрямки розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку. Вони замінили Цілі розвитку тисячоліття, термін яких закінчився наприкінці 2015 року. ЦСР ухвалені на період від 2015 до 2030 року і нараховують 17 Глобальних цілей, яким відповідають 169 завдань.
Офіційний документ (Резолюція) Генеральної Асамблеї ООН зветься «Перетворення нашого світу: Порядок денний в області сталого розвитку на період до 2030 року» (англ. Transforming our world: the 2030 Agenda for Sustainable Development), прийнятий 25 вересня 2015 року та оголошує новий план дій, орієнтований на виведення держав на траєкторію сталого та життєстійкого розвитку світової спільноти.
Немає коментарів:
Дописати коментар