вівторок, 19 березня 2024 р.

Навчання для педагогічних працівників «Формування навичок надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу»

Від 11 до 15 березня 2024 року на базі ЧОІППО імені К.Д. Ушинського Навчально-методичним центром психологічної служби у системі освіти Чернігівської області та кафедрою психології було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації для педагогічних працівників «Формування навичок надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу».


Під час занять були висвітлені наступні теми: «Перша психологічна допомога: теоретичний та практичний аспект», «Презентація програм надання першої психологічної допомоги», «Протоколи надання першої психологічної допомоги під час переживання негативних психічних реакцій та станів», «Етіологія стресу, гострої реакції на стрес та посттравматичного стресового розладу», «Перебіг емоційних станів здобувачів освіти в умовах війни», «Вікові особливості реакції здобувачів освіти на кризові ситуації: вправи та техніки стабілізації психоемоційного стану».

Акцентовано увагу педагогів, на тому, що  перша психологічна допомога – це, перш за все, загальнолюдська підтримка, яка не є фаховою психологічною та/або медичною допомогою. Основні правила надання першої психологічної допомоги – спостерігати, слухати, спрямовувати, зокрема варто неухильно дотримуватися принципу «не нашкодь». Педагогам необхідно володіти самим та навчити дітей методикам саморегуляції і зниження травматичного стресу; вміти у межах повсякденного освітнього процесу будувати підтримуючі відносини з дитиною, які сприятимуть її психологічному відновленню; знати, в яких випадках необхідно рекомендувати дитині і її батькам звернутися за допомогою до психолога чи лікаря.

За відгуками слухачів усі висвітлені у ході навчання теми є актуальними та важливими, педагоги протягом навчання здобули необхідні знання та навички психологічної підтримки учнів та сформували навички самодопомоги та стресостійкості.

На блозі НМЦПССО ЧО розміщені методичні рекомендації і посилання  для організації подальшої роботи зі здобувачами освіти.

У навчанні взяло участь 100 педагогів.

Немає коментарів:

Дописати коментар